Cilj projekta Challenger je spodbujati inovacije z uporabnimi raziskavami v poklicnem izobraževanju in usposabljanju, da bi okrepili inovacijske zmogljivosti in vpliv na ravni EU in regionalni ravni ter tako obravnavali globalne izzive in priložnosti. Z novimi ali izboljšanimi rešitvami želimo prispevati k ustvarjanju vrednosti za ljudi, gospodarstvo in okolje.

Cilji projekta:

  • oblikovanje in vzpostavitev inovativne, trajnostne in učinkovite strukture za spodbujanje inovacij z uporabo AR v poklicnem izobraževanju in usposabljanju.
  • okrepiti in izboljšati vključevanje inovativnih metod poučevanja v poklicnem izobraževanju in usposabljanju za spodbujanje inovativne in podjetniške miselnosti. Načrtovanje, oblikovanje in vzpostavitev virov za inovacije in podjetništvo, ki jih vodijo tutorji in mentorji.

Ključni ukrepi in rezultati:

  • Opredelitev primerov dobrih praks AR v poklicnem izobraževanju in usposabljanju, obstoječih sistemskih ovir in rešitev za vključitev nove strukture AR v sistem poklicnega izobraževanja in usposabljanja ter učnih načrtov poklicnega izobraževanja in usposabljanja na ravneh EQF 4,5 in 6.

Na podlagi ugotovitev bomo razvili:

  • okvir in vse potrebne sistemske in operativne elemente ozadja strukture, imenovane Next-Generation community makerspace (Skupnostni ustvarjalni prostor naslednje generacije);
  • inovacijsko pot za uporabnike; okvir za učitelja/mentorja, ki bo spodbujal inovacijsko kulturo in njihov profesionalni razvoj.
  • Oblikovali bomo samovodene tečaje za učence in vzornike, vključene v novo strukturo, ter vire, ki jih bodo podpirali.
  • Del nove strukture in model profesionalnega razvoja bomo preizkusili v okviru šestih skupnostnih ustvarjalnih prostorov v partnerskih regijah.
  • Ustvarjalni prostori bodo v pomoč ciljnim skupinam, da bodo lahko oblikovale, razvijale in uvajale inovativne rešitve za naše regionalne skupnosti za doseganje pomembnega učinka in koristi za vse.

Glavne ciljne skupine in deležniki so učenci, učitelji in mentorji poklicnega izobraževanja in usposabljanja, strokovnjaki iz industrije, podjetniki, raziskovalci, oblikovalci politik, regionalni organi, drugi zainteresirani ustvarjalci. Med ciljnimi skupinami bo poudarek na uravnoteženi zastopanosti spolov.

 

Trajanje projekta: 24 mesecev

Koordinatorka na ŠC Nova Gorica: Tjaša Petelin Bačar
e-pošta: tjasa.bacar@scng.si
telefon: 05/62-05-699