V Medpodjetniškem izobraževalnem centru Šolskega centra Nova Gorica je potekalo srečanje delodajalcev in predstavnikov šole, na katerem so udeleženci razpravljali o aktualnih izzivih ter priložnostih na področju praktičnega usposabljanja dijakov na delovnem mestu (PUD).
Uvodoma so zbrane nagovorili vodja Medpodjetniškega izobraževalnega centra Adrijana Hodak, direktor uprave Mestne občine Nova Gorica Aleš Markočič, izvršna direktorica podjetja Arctur Martina Murovec ter direktorica Gospodarske zbornice Severne Primorske Brigita Habjan Štolfa.
V nadaljevanju so bili predstavljeni rezultati anket, izvedenih med delodajalci in organizatorji PUD-a, ki so služili kot izhodišče za nadaljnjo razpravo in skupinsko delo.
Udeleženci so v okviru delavnic obravnavali dve ključni temi, in sicer sodelovanje med šolo in podjetji ter odnos dijakov do dela. Skozi izmenjavo izkušenj in konstruktivno razpravo so oblikovali številne predloge in usmeritve za nadaljnje izboljšave.
Srečanje se je zaključilo z ugotovitvijo, da je okrepljeno povezovanje med izobraževalnim okoljem in gospodarstvom ključnega pomena za razvoj kakovostnega učnega procesa in uspešno vključevanje dijakov v delovno okolje.